Loading


GMINA GOŁDAP. Woda z ujęć w Boćwince, Kowalkach i Pogorzeli spełnia już normy i może być używana do spożycia oraz celów higienicznych. Poinformował o tym dziś na posiedzeniu komisji rady miejskiej ds. zdrowia prezes PWiK Jarosław Dzienis. Wskazują na to wyniki ostatnich badań przeprowadzonych przez firmę Ełku, których wyniki przekazane zostały telefonicznie pracownikom PWiK.

Prezes zapewnił też, że proces technologiczny związany z wydobyciem i dostarczaniem wody został zachowany, zaś powody jej zanieczyszczenia nie są do końca jasne. Być może miała na to wpływ nieco podwyższona temperatura wody, która sprzyjała rozwojowi bakterii.

Pod koniec ubiegłego miesiąca PWiK poinformował na swojej stronie internetowej, że 28 czerwca Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gołdapi wydał decyzję o warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągów publicznych w Boćwince, Kowalkach i Pogorzeli. Powodem było zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody spowodowane obecnością bakterii z grupy coli. Można było ją bez problemu używać do celów gospodarczych i sanitarnych. W przypadku korzystania z niej do celów higienicznych lub do picia, wymaga przegotowania. 30 czerwca PWiK poinformował, że do sieci w Boćwince zaczął dostarczać dojdę z ujęcia w Gołdapi, zaś w Pogorzeli z ujęcia w Górnem. Tym samym mieszkańcy korzystający z tych wodociągów mogli z jej korzystać już bez ograniczeń.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!