Loading


SUWAŁKI. 29 czerwca w Suwałkach odbyło się uroczyste podsumowanie XIX edycji Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Suwałkach. Głównym celem wydarzenia jest integracja osób niepełnosprawnych. 21 placówek z województwa warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i podlaskiego zgłosiło 180 prac. Nagrodzone zostały trzy najlepsze dzieła z siedmiu kategorii, łącznie przyznano 21 wyróżnień. Prace konkursowe oceniał m.in. profesor Andrzej Strumiłło.

W kategorii techniki różne, praca „Dwa serca, dwa smutki” wykonana przez uczestnika Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi pana Hieronim Kochanowicza zajęła trzecie miejsce. Oprócz nagrody rzeczowej praca domownika znalazła się także w kalendarzu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na 2019 rok.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!