Loading


GOŁDAP. 21 czerwca w drugim budynku muzealnym otwarto wystawę pt. „Ojcowie Niepodległości”, która została udostępniona przez olsztyńską delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej. Wystawa została otwarta z udziałem pracowników delegatury. Krzysztof Kierski podkreślił, że wystawa jest kontynuacją biało-czerwonego szlaku „Moja Niepodległa” i związana jest z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaprezentowana zostanie w prawie 130 miastach. Przedstawił, co zawierają plansze (m.in. opis idei wystawy, mapę Polski z lat 1918-1923) oraz część główną wystawy, która prezentuje postacie m.in. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego, Ignacego Daszyńskiego. Prelekcję pt. „Błękitny generał – Józef Haller” wygłosił Michał Ostapiuk, zaś prelekcję pt. „Wincenty Witos. Droga do Niepodległej” wygłosił Dawid Zagził. W otwarciu wystawy wzięli udział uczniowie, nauczyciele, samorządowcy, przedstawiciele instytucji oraz społeczność lokalna.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi od olsztyńskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej otrzymała w darze pozycje książkowe, które wzbogacą księgozbiór biblioteki. (BP w Gołdapi)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!