Loading
 
 
 
 


GOŁDAP. 21 czerwca przy współpracy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Terenowej Stacji w Ełku, odbyła się już ósma w tym roku akcja honorowego oddawania krwi, organizowana przez GSHDK. Zebrano ponad 9 litrów krwi pełnej od 21 dawców. Zarejestrowało się 25 chętnych.

O tym, że gołdapianie aktywnie uczestniczą w ratowaniu ludzkiego życia najlepiej świadczy fakt, że od 2003 roku oddano już ponad 3155 litrów krwi.

Podczas czerwcowej akcji krwiodawczej nasi krwiodawcy nie tylko dzielili się tym co najcenniejsze czyli krwią, ale również przygotowali niespodziankę dzieciom i młodzieży z Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach i przekazali ponad 70 czekolad.

W związku z przydającym 14 czerwca Światowym Dniu Krwiodawcy składamy wyrazy uznania wszystkim wyjątkowym ludziom, którzy potrafią dzielić się cząsteczką siebie dla ratowania życia innych. Pragniemy wyrazić ogromny szacunek i złożyć serdeczne podziękowanie za składany dar serca. Życzymy zdrowia i radości w życiu osobistym i zawodowym.

Marcin Białous
prezes Gołdapskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi