Loading


GOŁDAP. 21 czerwca w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim, reporterem śledczym i dziennikarzem. Opowiedział on o swojej karierze dziennikarskiej, założonym wydawnictwie „Od deski do deski”. Po zrezygnowaniu z pracy w telewizji TVN, zaczął poważnie myśleć o napisaniu książki. Tak powstała pierwsza powieść kryminalna „Sejf”, której inspiracją była wieś Koterka przy granicy z Białorusią, a dokładniej znajdująca się na bagnach cerkiew. Kontynuacją były kolejne części „Obraz kontrolowany” i „Sejf 3: gniazdo kruka”, które stanowią trylogię. Autor opowiedział również o trylogii „Susza”, której powstały już dwie części „Zapach Suszy. Susza I” oraz „Smak Suszy. Susza II”. Kolejna część powstanie niebawem. Tomasz Sekielski odpowiadał również na pytania publiczności, które dotyczyły zarówno książek napisanych przez niego, jaki również jego pracy jako dziennikarza śledczego. Zdradził, że obecnie pracuje nad filmem.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Uczestnicy mieli okazję nabyć książkę z dedykacją autora. Tomasz Sekielski przy podpisywaniu książek również chętnie odpowiadał na zadane pytania i osobiście podziękował za przybycie na spotkanie.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!