Loading


GOŁDAP. Za nami IV ogólnopolska akcja Noc Bibliotek, która odbyła się w sobotę, 9 czerwca. Promowała czytelnictwo i biblioteki jako instytucje kultury otwarte i dostępne dla osób w każdym wieku, z bogatą ofertą kulturalno-oświatową i zasobem materiałów, z których warto korzystać. Hasło tegorocznej akcji, w 100-lecie niepodległości Polski, to „RzeczpospoCzyta”.

W programie wieczoru znalazło się wiele atrakcji. Zaczęło się o godz. 18.00 teatrem przy stoliku i sztuką „Kredyt” z udziałem aktorów z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W tym samym czasie przed Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym, w którym mieści się Biblioteka Publiczna w Gołdapi, rozpoczęły się zajęcia dla dzieci mające na celu wspólne wykonanie plakatu z hasłem tegorocznej akcji. Po zakończeniu jednocześnie dwóch działań wszyscy uczestnicy akcji na pamiątkę ustawili się, aby zrobić zajęcie grupowe. Warto nadmienić, że podczas akcji trwał kiermasz książek dostępny dla wszystkich, którzy mieli chęć nabyć je do swoich prywatnych zbiorów. Do zajęć włączyli się również słuchacze Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, biorąc czynnie udział zarówno w zajęciach dla dzieci jak i dla dorosłych m.in. zajęciach z pląsania, konkursie na „lepieja”, zajęciach literackich, rozsypance wierszowej. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami za udział. W międzyczasie trwały warsztaty z programowania bez prądu jak równie zajęcia z wykorzystaniem tabletów oraz robotów Photon, w których udział wzięli zarówno młodzież, dorośli, jak i zespoły międzypokoleniowe. Na zakończenie akcji, kiedy zapadła noc, ok. godz. 21.30 udaliśmy się do biblioteki na projekcję filmu „Tarapaty”, który jak przystało na familijną przygodę, wciągnął całe rodziny. Film mogliśmy udostępnić dzięki przystąpieniu do IV ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Zmęczeni, ale radośni wspólnie opuściliśmy budynek biblioteki ok. godz. 23.15.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!