GOŁDAP. Czy jesteście gotowi na podróż do gwiazd? Tymi słowami rozpoczęła się dwudniowa przygoda mieszkańców Gołdapi z Planetobusem.

Na wniosek Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi w dniach 7 i 8 czerwca do naszego miasta zawitało mobilne planetarium podróżujące Planetobusem z Centrum Nauki Kopernik. Edukatorzy Mateusz oraz Michał zarażali pasją do astronomii. Podczas seansu trwającego ponad 30 minut ukazali w dzień niebo pełne gwiazd, układ planet oraz inne obiekty astronomiczne. Podczas przygody nie milkły zachwyty nie tylko dzieci. Wiele razy można było usłyszeć, że było „super”, „lepiej niż w planetarium”. Dzieci chętnie zadawały pytania, nieraz wdawali się z animatorami w dyskusję.

Podczas dwudniowej wizyty z Planetonusa skorzystało ponad 490 osób. W tym roku projekt umożliwiał obejrzenie wystawy nie tylko przez uczniów szkół podstawowych. Dlatego też pierwszego dnia odbyły się trzy seanse dla opiekunów z dziećmi. Wszystkie zasady, godziny oraz ilości osób mogących skorzystać z planetarium były ściśle określone przez CNK.

Drugiego dnia na dwie godziny wystawę Planetobusa odwiedziła ekipa programu „Pytanie na śniadanie”. Redaktor Dominka Matuszak rozmawiała z dziećmi o przeżyciach i refleksjach, jakie towarzyszyły im podczas sensu. Uwaga! Rosną nam przyszli astronauci! :) Emisja programu „Pytanie na śniadanie” wraz z relacją wizyty Planetobusa w Gołdapi odbędzie się 21 czerwca w TVP2.

Każdy z uczestników otrzymał „Poradnik młodego naukowca Planetobus” pełen astronomicznych ciekawostek, pytań i odpowiedzi nt. kosmosu, informacji o gwiazdach i planetach oraz eksperymentów, które można samodzielnie wykonać w domu.

OPS dziękuje Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gołdapi za udostępnienie hali oraz umożliwienie noclegu dla edukatorów.

OPS w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading