POWIAT GOŁDAPSKI. Już jutro Boże Ciało, a tym samym rozpoczyna się kolejny długi weekend w tym roku. W związku z tym gołdapscy policjanci spodziewają się wzrostu natężenia ruchu na drogach powiatu. Aby podnieść poziom bezpieczeństwa użytkowników dróg, dzisiaj rozpoczyna się policyjna akcja pod nazwą "Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2018", która potrwa do 3 czerwca.

Podczas tych kilku dni na ulicach Gołdapi i drogach powiatu bezpieczeństwa będą strzec miejscowi policjanci. Będą monitorować natężenie i zagrożenia w ruchu oraz zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych. Policjanci będą również zwracać uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny i prędkość pojazdów oraz bezpieczeństwo pasażerów. Stanowczo egzekwowane będzie również zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci zgodnie z przepisami w specjalnych fotelikach.

Celem działań jest eliminowanie z ruchu kierujących siadających za kierownicę na „podwójnym gazie” oraz zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży i powrotu do domu.

KPP w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading