Loading


GOŁDAP. Święto Straży Granicznej to polskie święto przypadające 16 maja, ustanowione zostało przez Sejm RP w 1995 roku. Upamiętnia ono dzień rozpoczęcia służby nowo utworzonej formacji, tj. dzień 16 maja 1991 roku. Dziś święto to obchodzili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Uroczysta zbiórka z tej okazji odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi. Oprócz funkcjonariuszy SG wzięli w niej udział też inni zaproszeni goście, w tym przedstawiciele służb mundurowych w terenu regionu EGO oraz przedstawiciele samorządów.

Strażnikom granicznym wręczone zostały wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopie służbowe. Były życzenia i okolicznościowe przemówienia. Uroczystość zakończyły występ artystyczny przygotowany przez uczniów SP2 i wspólne zdjęcie.

Zbiórkę poprzedziła msza święta w kościele pw. świętych Leona i Bonifacego.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!