Loading


GOŁDAP. 16 maja odbył się powiatowy konkurs recytatorski „Moje, twoje, nasze” skierowany do osób dorosłych z terenu powiatu gołdapskiego. Zgłosiło się pięć pań, które recytowały po dwa wybrane przez siebie wiersze. Jury w składzie: Zbigniew Chojnowski, Wojciech Kass i Mirosław Słapik, postanowiło przyznać:

I miejsce: Aleksandra Ratasiewicz, wiersze: „Równoległość” M. Słapik, „Po to jesteśmy” P. Jankowski
II miejsce: Ewa Jurkiewicz, wiersze: „Tęskność za ojczystą mową” M. Kajka, „Kobieta żyje strachem mężczyzny” W. Kass
III miejsce: Justyna Kołodziej, wiersze: „Naga prawda”, „Przed ołtarzem” A. Szarejko
wyróżnienia: Anna Falińska, wiersze: „Jak pięknie umiera róża” J. Sikora, „Do twarzy mi” L. Szubzda; Marianna Olszyńska, wiersze: „Do mamy”, „Szczęśliwy dzień” A. Szarejko

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!