Loading


GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi wzięła udział w Wojewódzkiej Dyskusji Literackiej nt. książek nominowanych do Wawrzynu - Literackiej Nagrody Warmii i Mazur. Spotkanie dyskusyjnych klubów książki z Gołdapi i Grabowa odbyło się 10 maja w pijalni wód przy Promenadzie Zdrojowej. Omawiana była książka "Zakładnik" Przemysława Borkowskiego.

Podczas porannego programu na żywo do studia telewizyjnego wkracza uzbrojony mężczyzna. Bierze zakładników, zabija jednego z nich, a następnie odczytuje bezsensowne oświadczenie i popełnia samobójstwo.

Był zwyczajnym człowiekiem – mężem, ojcem i dobrze prosperującym przedsiębiorcą. Co popchnęło go do tego czynu? Czy był zwykłym szaleńcem, czy też człowiekiem realizującym precyzyjny plan?

Psycholog Zygmunt Rozłucki i dziennikarka Karolina Janczewska – świadkowie tego wydarzenia postanawiają odpowiedzieć na te pytania kręcąc reportaż. Ich podróż śladami zamachowca niespodziewanie zamieni się w śledztwo dotyczące tajemniczej śmierci sprzed lat. Czy zdołają rozwiązać zagadkę z przeszłości? Czas goni, a od wyniku ich poszukiwań zależeć może życie kilku całkiem niewinnych młodych ludzi.