Loading


GOŁDAP. Międzynarodowy Dzień Strażaka to święto strażaków obchodzone 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim świętego Floriana. Z kilkudniowym poślizgiem obchodzili je dziś gołdapscy strażacy. W samo południe na placu przed komendą odbył się uroczysty apel. Przy hymnie państwowym na maszt podniesiono biało-czerwoną flagę, po czym przybyłych powitał komendant powiatowy PSP Wojciech Szczepanik. Następnie strażakom wręczono wyróżnienia i akty powołanie na wyższe stopnie służbowe. Na zakończenie uroczystości były okolicznościowe przemówienia gości oraz poczęstunek.

W apelu oprócz strażaków państwowych i ochotników udział wzięli też m.in. komendant wojewódzki PSP Bogdan Wierzchowski, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i służb mundurowych, emerytowani strażacy (w tym były komendant powiatowy Krzysztof Giedrojć), ksiądz kapelan Czesław Król.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!