Loading


OLSZTYN. 19 kwietnia w galerii "Przepompownia sztuki" odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu plastycznego, organizowanego po raz trzeci przez wydział sztuki UWM w Olsztynie. Jurorzy konkursu podkreślili fakt, iż na tegoroczną edycję wpłynęła rekordowa ilość prac fotograficznych i to na bardzo wysokim poziomie, głównie z Gołdapi. Młodzi fotograficy z pracowni Domu Kultury "Gniazdo" otrzymali wszystkie główne nagrody plus jedno wyróżnienie. Podziękowanie od organizatorów otrzymał również instruktor pracowni fotografii Jarosław Jasiński.

Nagrody otrzymali: Aleksandra Olbryś za cykl fotografii pt. „Obecność" - Nagroda Dziekana Wydziału Sztuki; Alicja Krzykwa za pracę pojedynczą pt.„List do Albrechta" - Nagroda Dyrektora Instytutu; Weronika Obara za cykl fotografii pt.„Emil na wakacjach" - Nagroda Fundacji „Wyłom". Wyróżnienie otrzymał Wiktor Florek za cykl fotografii pt. "Wakacje z siostrą".

DK w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!