Loading


GOŁDAP. W miniony piątek, w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, uczczono w Gołdapi pamięć Polaków zamordowanych 73 lata temu w ZSRR. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Niepodległości. O 12.00 na maszt przy pomniku podniesiono flagę państwowa, odegrano hymn, po czym głos zabrał burmistrz Tomasz Luto. Przypomniał on w kilku zdaniach historię mordu. Powiedział też, że jego zdaniem nie powinno się łączyć obchodów rocznicowych katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem i zbrodni katyńskiej.

Waga obu tych wydarzeń jest bardzo ważna i w sposób szczególny powinniśmy oddać hołd zarówno jednym, jak i drugim

Tomasz Luto, burmistrz Gołdapi

Następnie był apel pamięci i salwa honorowa. Na zakończenie pod pomnikiem złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie