Loading


GOŁDAP. W roku 2018 Koło Łowieckie „Las” w Gołdapi obchodzili 70-lecie istnienia. W sobotę odbyły się uroczystości jubileuszowe.

Najpierw w kościele pw. świętych Leona i Bonifacego odbyła się msza święta, której przewodniczył ks. proboszcz Czesław Król. Następnie wszyscy udali się do OHP. Ceremonię jubileuszową rozpoczął prezes koła Jacek Szmyga, który m.in. przedstawił krótką informację o historii koła. Władze szczebla okręgowego w osobach: łowczy okręgowy Jan Gozdziewski oraz sekretarz rady okręgowej Jarosław Kowalewski odznaczyli kilku myśliwych za zasługi dla łowiectwa. Najwyższym odznaczeniem tzw. „złomem” został odznaczony Stanisław Jarocki. Obecni na uroczystości włodarze: burmistrz Tomasz Luto, zastępca burmistrza Jacek Morzy oraz starosta Andrzej Ciolek wręczyli prezenty z okazji rocznicy i życzyli dalszych jubileuszy. Przepiękną płaskorzeźbę wręczył jubilatom zarząd koła „Granica”, który również był obecny na obchodach.

Mszę świętą oraz ceremonię dekoracji wypełniły dźwięki rogów myśliwskich zespołu Hubertus ze Sztumu.


fot. Łukasz Oleksiak

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie