Loading


GOŁDAP. Podczas ubiegłotygodniowej sesji rady miejskiej radna Anna Falińska zapytała burmistrza, co można zrobić w związku z niepokojami wśród mieszkańców Pietraszek. O problemie z jednym z mieszkańców poinformowała ją sołtys Mażuć Marlena Jaźwińska.

- Do budynku zakwaterowany został mieszkaniec, który figuruje w rejestrze pedofilów - twierdzi Anna Falińska. Ten pan oprócz tego, że mieszka, zakłóca też spokój. Były już interwencje policji. Mieszkańcy Pietraszek i Mażuć niepokoją się obecnością tego pana, ponieważ podróżuje on autobusem z dziećmi. Taki problem istnieje. Nie wiemy, czy zostanie zażegnany przez policję i służby porządkowe, czy będziemy musieli interweniować.

Sprawę starała się podczas obrad wyjaśnić Ewa Bogdanowicz-Kordjak z Urzędu Miejskiego w Gołdapi, do której sołtys Mażuć również dotarła.

- Ustaliliśmy, że pan ten mieszka w Pietraszkach od jesieni 2016 roku i jest tam zameldowany - mówi urzędniczka. - Został skazany i odsiedział swój wyrok za przestępstwo na tle seksualnym, niezwiązane z pedofilią. Jest człowiekiem, który odsiedział swój wyrok i funkcjonuje. Czekamy na pismo pani sołtys w sprawie nastojów we wsi. Kurator i policja zostały poinformowane o wzmożonej aktywności w internecie na ten temat. Monitorujemy sytuację i trzymamy rękę na pulsie.

Głos w tej sprawie zabrał też dyrektor OSiR Mariusz Kowalczuk. Jego zdaniem oskarżenia są rzucane przez ludzi zbyt pochopnie. Z jego wiedzy wynika, że mężczyzna młodości przespał się z nastoletnią dziewczyną. Jej ojciec był milicjantem, dlatego sprawa został bardzo „rozdmuchana”. Mężczyzna został skazany i odpokutował za swój czyn. W tej chwili boi się już o swoje życie.

- Nie chcemy wysłuchiwać historii, nie oceniamy. Zgłaszamy problem, że mieszkańcy, którzy mają małe dzieci są zaniepokojeni. Trzeba po prostu te nastroje uspokoić - podsumowała dyskusję Anna Falińska.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie