Loading


GOŁDAP. 21 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Kassem - poetą, eseistą, redaktorem sopockiego dwumiesięcznika literackiego „Topos”, dyrektorem Muzeum im. K.I. Gałczyńskiego w Praniu. Jego wiersze tłumaczone są na język niemiecki, angielski, włoski, francuski, hiszpański, litewski, czeski, słoweński, serbski, chorwacki, bułgarski i rosyjski.

Wojciech Kass zaprosił przybyłych na spotkanie do stworzonego przez siebie poetyckiego świata nie tylko za pomocą liryki, ale także w sposób niezwykle barwny opowiadając o swoim procesie twórczym. Podczas spotkania nawiązał do kondycji współczesnego świata i miejsca, jakie dziś zajmuje w nim poeta i jego poezja. Uczestnicy jak sami stwierdzili byli pod ogromnym wrażeniem po przeczytaniu kilku wierszy przez poetę.

Spotkanie to było okazją do zetknięcia się oko w oko z nietuzinkowym poetą, który ma już w polskiej literaturze ugruntowaną pozycję.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie