Loading


GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi po raz kolejny przyłączyła się do działań w ramach akcji „Tydzień z Internetem”.

„Tydzień z Internetem” to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All.Digital. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał internetu. Do tej pory w akcji w całej Europie uczestniczyło już 900.000 osób. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów.

W tym roku obchody akcji przypadały w dniach 19-25 marca w całej Europie, a motywem przewodnim było krytyczne myślenie.
Podczas zajęć, w których uczestniczyli członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gołdapi, zrealizowaliśmy scenariusz warsztatu, który został przygotowany przez organizatorów wspólnie z Polską Akcją Humanitarną. Uczestnicy wzięli udział w grze, wcielili się w rolę reporterek lub reporterów z redakcji „Wiadomości ze świata”. Podzieleni na trzy grupy wykonali zadania, dzięki którym mogli lepiej przygotować kolejne wydanie wiadomości.

Grupa miała okazję przekonać się, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy oraz spojrzeć na to samo wydarzenie z innej niż na co dzień perspektywy.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie