Loading


GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi po raz kolejny przyłączyła się do działań w ramach akcji „Tydzień z Internetem”.

„Tydzień z Internetem” to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All.Digital. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał internetu. Do tej pory w akcji w całej Europie uczestniczyło już 900.000 osób. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów.

W tym roku obchody akcji przypadały w dniach 19-25 marca w całej Europie, a motywem przewodnim było krytyczne myślenie.
Podczas zajęć, w których uczestniczyli członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gołdapi, zrealizowaliśmy scenariusz warsztatu, który został przygotowany przez organizatorów wspólnie z Polską Akcją Humanitarną. Uczestnicy wzięli udział w grze, wcielili się w rolę reporterek lub reporterów z redakcji „Wiadomości ze świata”. Podzieleni na trzy grupy wykonali zadania, dzięki którym mogli lepiej przygotować kolejne wydanie wiadomości.

Grupa miała okazję przekonać się, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy oraz spojrzeć na to samo wydarzenie z innej niż na co dzień perspektywy.

BP w Gołdapi