Loading


GOŁDAP. 23 marca w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki, na którym dyskutowano o książce „Gołębie wzlatują” autorstwa Melindy Nadj Abonji, szwajcarskiej pisarki pochodzenia węgierskiego.
„Gołębie wzlatują” to hołd złożony miłości i tęsknocie, ale także niezwykle ciepła opowieść o rodzinnym przywiązaniu i o tym, że z trudami życia można się „brać za bary” wspólnie po to, by je przezwyciężyć. Jest to też opowieść o poszukiwaniu tożsamości, które staje się codziennie nowym życiowym wyborem.

Uczestniczki spotkania uważają książkę za aktualną, jednak ich nie zachwyciła. Zwróciły też uwagę na męczący brak chronologii.

Książka w 2010 roku otrzymała Deutscher Buchpreis oraz Schweizer Buchpreis.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie