Loading


GOŁDAP. Domownicy ze „Słonecznego Domu” udali się do jednostki wojskowej w Gołdapi. Głównym celem odwiedzin była integracja osób z niepełnosprawnością ze środowiskiem wojskowym oraz kształtowanie szacunku dla wartości narodowych. Po przejściu procedury związanej z wejściem na teren jednostki (sprawdzenie dowodów, otrzymanie specjalnych przepustek umożliwiających wejście) udaliśmy się do klubu wojskowego. Powitała nas pani kierownik Katarzyna Kraczaj. W klubie wojskowym mieliśmy możliwość zapoznania się z filmami, które prezentowały nasz 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy. Trzeba przyznać, że byliśmy pod wrażeniem umiejętności naszych gołdapskich żołnierzy. Następnie pan major Grzegorz Łapiński zapoznał nas z historią, tradycjami i symboliką 15 pplot. Mieliśmy też przyjemność zwiedzić salę tradycji, salę weterana oraz bibliotekę. Zasady korzystania z biblioteki w ciekawy sposób omówiła pani Jolanta Buraczewska. W podziękowaniu za spotkanie przedstawiliśmy specjalny montaż słowno-taneczno-muzyczny o patriotycznej wymowie.

Serdecznie dziękujemy panu pułkownikowi Sławomirowi Kojło, panu majorowi Grzegorzowi Łapińskiemu, pani Katarzynie Kraczaj i paniom z biblioteki wojskowej: Jolancie Buraczewskiej i Agnieszce Stańczak za przemiłe spotkanie i ciepłe przyjęcie.

ŚDS Słoneczny Dom w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie