Loading


GOŁDAP. Bardzo udane okazało się spotkanie promujące książkę „Napisz do mnie”, które odbyło się w miniony poniedziałek w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Spotkanie z autorami: Lidią Liszewską i Robertem Kornackim poprowadził Mirosław Słapik – poeta, prozaik, eseista, członek zarządu olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, osoba, która jako pierwsza miała okazję przeczytać powieść „Napisz do mnie”. Autorzy pochodzą z Bełchatowa, jednak pani Lidia od dziesięciu lat mieszka w Janowie pod Gołdapią. Jak określili twórcy, jest to książka o emocjach. Literatura choć mogłoby się wydawać typowo kobieca, została napisana z punktu widzenia zarówno kobiety jak i mężczyzny, dlatego autorka uważa, że jest to też powieść dla mężczyzn. Chciałaby, by wśród nich też znaleźli się jej odbiorcy. Autorzy są przyjaciółmi, chodzili razem do szkoły średniej i po dłuższym czasie odnowili kontakt ze sobą. Pomysł napisania książki narodził się w trudniejszych momentach ich życia. Wyszedł od pani Lidii, która podpowiedziała panu Robertowi, by zaczął pisać, a on zgodził się na propozycję pod warunkiem napisania powieści razem. Ciekawostką jest, że autorzy napisali tę książkę zdalnie. Ani razu podczas powstawania treści się nie spotkali, Pisali oddaleni od siebie o 500km. Jak sami określili, z niecierpliwością czekali na kolejne fragmenty, listy, którymi się zaskakiwali. Pani Lidia zdradziła, że bohaterka powieści – Matylda ma dużo z niej, choć ma też cechy, które autorka też chciałby mieć.

Podczas spotkania można było kupić książkę i uzyskać dedykację z autografami autorów. Dobrą wiadomością dla wielbicieli powieści jest to, że już we wrześniu ukaże się jej druga część, a za rok w marcu trzecia, która będzie jej zakończeniem. Pani Lidia Liszewska dzięki temu doświadczeniu dowiedziała się, że pisanie jest tym, co chciałaby robić, jeśli tylko miałaby odbiorców swoich książek. Jak powiedziała - już „jest na głodzie”, brakuje jej pisania.

Dziękujemy autorom za wspaniałe spotkanie i podzielenie się swoimi odczuciami, a czytelników zachęcamy do sięgnięcia po książkę „Napisz do mnie”, którą można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!