Loading


GOŁDAP. Prawie 60 osób zgłosiło się, aby oddać krew podczas dwudniowej akcji krwiodawczej zorganizowanej przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi.

15 marca w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym akcja odbyła się przy współpracy z 15 Gołdapskim Pułkiem Przeciwlotniczym w ramach ogólnopolskiej akcji „Spokrewnieni służbą”. Krew oddawali m.in. żołnierze, policjanci, strażacy oraz strażnicy graniczni.

16 marca odbyła się zbiórka krwi w Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi. Uczniowie z tej szkoły już od dziesięciu lat pomagają innym oddając honorowo krew. Przez dziesięć lat oddali już prawie 140 litrów tego cennego leku. Podczas dwóch dni honorowi krwiodawcy oddali ponad 20 litrów krwi.

 

Serdecznie dziękuję żołnierzom 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, pracownikom cywilnym oraz funkcjonariuszom policji, straży pożarnej, straży granicznej oraz wszystkim honorowym krwiodawcom, którzy oddali „cząstkę siebie”. Szczególne podziękowania kieruję do uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi oraz pani dyrektor Mirosławy Równej za zaangażowanie w tak szczytny cel, jakim jest ratowanie ludzkiego życia.

 

Marcin Białous, prezes Gołdapskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi

 

Gołdapscy krwiodawcy od 2003 roku oddali już prawie 3115 litrów krwi.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie