GOŁDAP. Koncert charytatywny „Gramy dla Damiana” odbędzie się jutro w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Organizują go: Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi oraz UKS Jaćwingowie Gołdap. W programie występy dzieci i młodzieży, mecz piłki ręcznej oraz licytacje. Rzeczy, jakie będzie można zakupić, można zobaczyć na fanpage szkoły muzycznej. Pozyskane środki zostaną przekazane na leczenie chorego na raka 13-letniego Damiana.

Rodziców i chłopca można też wesprzeć finansowo za pośrednictwem serwisu pomagam.pl. Darowizny można dokonać przelewem, paypalem, BLIK-iem, kartą.
KLIKNIJ TUTAJ

W styczniu 2018 roku zdiagnozowano u Damiana guza kości krzyżowej kręgosłupa. Jest on już po biopsji guza oraz częściowej jego resekcji. Niestety umiejscowienie guza w kręgu nie pozwoliło na całkowite jego usunięcie. Wynik i diagnoza powaliła naszą rodzinę - bardzo rzadki nowotwór złośliwy - mięsak Ewinga. Damian jest już pod opieką Kliniki Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jest po pierwszej chemioterapii. A przed nami kolejne cykle chemioterapii i wyjazdy z Gołdapi do oddalonej o 300 kilometrów Warszawy. Kolejne zakupy środków okołomedycznych, żywności specjalnego przeznaczenia. Damian jest wesołym uzdolnionym chłopcem. Uwielbia piłkę nożną, gra na pianinie. Jak był zdrowy, bardzo lubił łowić ryby z dziadkiem. Walka o życie i zdrowie dopiero się dla nas zaczęła.

 

mama Damiana (źródło: pomagam.pl)

 

 
Wyszukiwarka

Loading