Loading


GOŁDAP. Dwie nowe karetki otrzymało wczoraj pogotowie ratunkowe w Gołdapi. Dyrektor operacyjny firmy Falck Medycyna w regionie warmińsko-mazurskim Alfred Rymarowicz dokonał symbolicznego przekazania kluczyków na ręce wicestarosty Grażyny Sendy, która z kolei wręczyła je kierownikowi pogotowia w Gołdapi Bogusławowi Mrozowskiemu. Na miejscu obecni byli również przewodniczący rady powiatu Stefan Piech w raz z członkinią zarządu powiatu Marzanną Wardziejewską.

Karetki zostały zakupione przez Falck Medycyna Sp. z o.o. Koszt samochodów (bez sprzętu) to ok. 700 tysięcy złotych. Jeden pojazd to karetka specjalistyczna (gdzie w zespole ratowniczym znajduje się lekarz), drugi zaliczony został do kategorii podstawowej (w zespole są ratownicy medyczni). Oba ambulanse wyposażone są w sprzęt najnowszej generacji i od wczoraj służą mieszkańcom powiatu. (EK)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!