Loading


GOŁDAP. Koncert charytatywny „Gramy dla Damiana” odbędzie się w najbliższą sobotę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Organizują go: Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi oraz UKS Jaćwingowie Gołdap. W programie występy dzieci i młodzieży, mecz piłki ręcznej oraz licytacje. Rzeczy, jakie będzie można zakupić, można zobaczyć na fanpage szkoły muzycznej. Pozyskane środki zostaną przekazane na leczenie chorego na raka 13-letniego Damiana.

Rodziców i chłopca można też wesprzeć finansowo za pośrednictwem serwisu pomagam.pl. Darowizny można dokonać przelewem, paypalem, BLIK-iem, kartą.
KLIKNIJ TUTAJ

W styczniu 2018 roku zdiagnozowano u Damiana guza kości krzyżowej kręgosłupa. Jest on już po biopsji guza oraz częściowej jego resekcji. Niestety umiejscowienie guza w kręgu nie pozwoliło na całkowite jego usunięcie. Wynik i diagnoza powaliła naszą rodzinę - bardzo rzadki nowotwór złośliwy - mięsak Ewinga. Damian jest już pod opieką Kliniki Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jest po pierwszej chemioterapii. A przed nami kolejne cykle chemioterapii i wyjazdy z Gołdapi do oddalonej o 300 kilometrów Warszawy. Kolejne zakupy środków okołomedycznych, żywności specjalnego przeznaczenia. Damian jest wesołym uzdolnionym chłopcem. Uwielbia piłkę nożną, gra na pianinie. Jak był zdrowy, bardzo lubił łowić ryby z dziadkiem. Walka o życie i zdrowie dopiero się dla nas zaczęła.

 

mama Damiana (źródło: pomagam.pl)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!