Loading


GOŁDAP. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poświęcony jest żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Święto zostało ustanowione dzięki inicjatywie ustawodawczej podjętej jeszcze przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Corocznie obchodzone przez mieszkańców i władze powiatu gołdapskiego uroczystości świadczą o dużym patriotyzmie i poczuciu tożsamości narodowej.

Tegoroczne powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” rozpoczęły się 28 lutego. W sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi licznie zgromadzona publiczność z zaciekawieniem wysłuchała wykładu Bogusława Łabędzkiego z IPN w Białymstoku. Niezwykłe emocje wzbudził program patriotyczno-artystyczny w wykonaniu uczniów z Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi. Rozbrzmiewające na sali pieśni patriotyczne przeniosły wszystkich w czasy, w których żołnierze antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia walczyli w obronie niezawisłej Polski.

1 marca o godzinie 12.00 w kościele p.w. NMP Matki Kościoła ks. dziekan Andrzej Jaśko odprawił mszę św. w intencji poległych żołnierzy podziemia niepodległościowego. Dalsze uroczystości przy asyście honorowej Wojska Polskiego odbyły się pod pomnikiem Niepodległości. Zgromadzonych przywitał starosta gołdapski Andrzej Ciołek oraz wicestarosta Grażyna Senda. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, podniesieniu flagi państwowej na maszt, apelu pamięci oraz salwie honorowej nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

Organizatorami tegorocznych powiatowych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” było Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi, Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi oraz 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy.

Ewelina Kuczyńska
Starostwo Powiatowe w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!