Loading


GOŁDAP. 16 lutego wydawnictwo „Albatros” ogłosiło konkurs, w którym chciało podzielić się swoimi książkami i przekazać je do wskazanych przez uczestników bibliotek. Zadanie polegało na wskazaniu placówek, które powinny otrzymać pudełka-niespodzianki po brzegi wypełnione książkami. Koniecznie należało uzasadnić swój wybór. Jedna z pracownic Biblioteki Publicznej w Gołdapi napisała wierszyk-rymowankę, która co prawda nie zdobyła głównej nagrody, ale po ogłoszeniu na facebookowym profilu wydawnictwa „Albatros” wyników bibliotekarka zamieściła „smutny” komentarz, który tak rozczulił wydawnictwo, że postanowiło ono podarować bibliotece mały pakiet książek. Tym sposobem otrzymaliśmy wielką niespodziankę w postaci nowości wydawnictwa „Albatros”. Bardzo się cieszymy, gdyż książki wzbogacą nasz księgozbiór o nowe tytuły. Już niedługo znajdą się w wypożyczalni i chętni będą mogli zaczytywać się w nowych historiach. Dziękujemy wydawnictwu „Albatros”!

A oto treść wierszyka:

Jest w Gołdapi takie miejsce, w którym każdy znajdzie szczęście!
Wiele książek tutaj czeka, a w tych książkach liter rzeka.
O nowości się staramy, lecz nie zawsze kasę mamy.
Chcemy szczęścia dla każdego i małego i dużego.
Jeśli książki dostaniemy, wszyscy czytać je będziemy.
Tak więc szczerze dziś prosimy dostać paczkę my musimy.
A dlaczego zapytacie?
Jeśli dla nas ją przyznacie, szczęście gołdapianom dacie!
Czytać będą wszyscy nagle, gdy Albatros w ręce Biblioteki Publicznej w Gołdapi wpadnie!

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!