Loading


„Ale i tak pozostają godziny, prawda? Jedna, po niej druga, przechodzisz przez tę pierwszą, a zaraz o Boże, jest następna.”

GRABOWO. Michael Cunningham to amerykański pisarz, który polskim czytelnikom najbardziej kojarzy się właśnie z powieścią „Godziny”. Powstała ona w 1998 roku i jest trzecią w dorobku autora. Książka uznawana jest za jego najlepsze dzieło, o czym świadczy wiele nagród, m.in. nagroda Pulitzera.

„Godziny” to głęboko poruszająca, przepełniona namiętnościami powieść inspirowana życiem i twórczością Virginii Woolf. Cunningham umieścił jej akcję na przemian w różnych okresach XX wieku. Losy dwóch głównych bohaterek: Clarissy Vaugham i Laury Brown splata z wątkami zaczerpniętymi z życiorysu pisarki.
23 lutego w filii bibliotecznej w Grabowie odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Czytelnicy docenili wysoki poziom tłumaczenia i poetycki język powieści, niektórych uczestników zainspirowała ona do zapoznania się z twórczością Virginii Woolf oraz obejrzenia adaptacji filmowej w reżyserii Stephena Daldry’ego, w doborowej obsadzie z Meryl Streep, Julianne Moore i Nicole Kidman. Innym nie spodobały się nadmiernie wyeksponowane wątki homoseksualne i dramatyczny charakter lektury.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!