Loading


GOŁDAP. Dużym zainteresowaniem ze strony nauczycieli cieszą się lekcje multimedialne prowadzone od kilku lat w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Dotyczą różnych trudnych tematów, które często dotykają młodych ludzi. Na ostatnich takich spotkaniach, w których uczestniczyli uczniowie klasy 2e i 2f gołdapskiego gimnazjum wraz z wychowawcami, zostały przedstawione zagadnienia palenia papierosów oraz mobbingu wśród uczniów. Młodzież obejrzała filmy obrazujące te zjawiska oraz prezentacje, z których dowiedziała się o negatywnych skutkach palenia papierosów, formach, przyczynach i skutkach mobbingu oraz zapobieganiu i profilaktyce. Ważne jest, by uczulać młodych ludzi na używki, które niszczą ich zdrowie i życie oraz informować o istniejących zagrożeniach, które mogą spotkać ich w najbliższym otoczeniu.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!