Loading


GOŁDAP. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi podsumowany został wczoraj ubiegły rok. W spotkaniu wzięli udział strażacy, przedstawiciele lokalnych samorządów, a także komendant wojewódzki PSP Bogdan Wierzchowski.

W stosunku do poprzednich lat, w 2017 roku znacznie spadła ilość pożarów - odnotowano ich 111. W latach 2011-2016 ich liczba wahała się od 140 do 195. Niestety jednocześnie nastąpił duży wzrost tzw. miejscowych zagrożeń, a więc zdarzeń typu wypadki, kolizje, usuwanie gniazd owadów itd. W 2017 roku odnotowano 373 takie interwencje (2016 - 288, 2015 - 302, 2014 - 236). Wrosła też ilość alarmów fałszywych. Ogółem liczba interwencji straży w stosunku do 2016 roku była wyższa o 41.

47,41% akcji prowadzili samodzielnie strażacy Państwowej Straży Pożarnej, kolejne 26,04% to były akcje wspólne z ochotniczymi strażami pożarnymi. Pozostałe 26,54% działań prowadziły samodzielnie OSP z terenu powiatu gołdapskiego.

W roku 2017 miały miejsce 4 sytuacje, podczas których jednostki OSP nie wyjechały do akcji po zadysponowaniu ich przez dyżurnego PSP:

  • OSP Żabin (spoza KSRG) – w jednym przypadku brak wyjazdu zastępu spowodowany był brakiem możliwości nawiązania kontaktu z druhami w Żabinie, natomiast w drugim przypadku nie było kierowcy uprawnionego do wyjazdu
  • OSP Grabowo (włączone do KSRG) – brak wyjazdu zastępu spowodowany był brakiem obsady osobowej
  • OSP Żytkiejmy (włączone do KSRG) – brak wyjazdu zastępu spowodowany był awarią pojazdu.

Na 31 grudnia ur. w KP PSP w Gołdapi zatrudnionych było 44 pracowników mundurowych i 2 cywilnych.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!