Loading


GOŁDAP. W lutym na facebooku pojawiły się zdjęcia, na których widać radiowóz policyjny, a obok policjantów, osoby cywilne i walizkę. Niektórzy komentatorzy zarzucili gołdapskim policjantom, że robili tego dnia za taksówkę.

Czy rzeczywiście tak było, czy jednak było zupełnie inaczej? Poprosiliśmy o wyjaśnienie oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Oto odpowiedź:

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi tego dnia interweniowali w związku ze zgłoszoną awanturą w jednym z domów w gminie Gołdap. W trakcie interwencji funkcjonariusze doprowadzili do tego, że sytuacja w mieszkaniu i kłótnia między osobami się uspokoiła. Uczestnicząca w awanturze kobieta postanowiła, że opuści dom konkubenta, aby nie prowokować do dalszej kłótni. Dzielnicowi zdając sobie sprawę z nerwowej sytuacji w mieszkaniu i napiętych relacji między osobami biorącymi udział w interwencji, kierując się zrozumieniem dla sytuacji w jakiej znalazła się kobieta, postanowili, że w drodze powrotnej do komendy przewiozą ją do jej rodziny, dzięki czemu tego dnia pozostała pod opieką bliskich.

 

st. sierż. Anna Baraszczewska, oficer prasowy KPP w Gołdapi

Policjanci rzeczywiście więc podwieźli radiowozem osoby cywilne, jednak zrobili to w ramach przeprowadzonej inwerwencji.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!