Loading


GOŁDAP. Wynagrodzenie burmistrza Gołdapi pozostanie bez zmian. We wtorek rada miejska nie wyraził zgody na jego podwyższenie. W głosowaniu wzięło udział tylko 15 radnych. Za głosowało 7, przeciw było 8. Zanim podczas obrad doszło do omawiania projektu uchwały w sprawie podwyżki, posiedzenie rady opuściło dwóch radnych. Czterech było nieobecnych od samego początku obrad.Wcześniej projekt uchwały w tej sprawie pozytywnie zaopiniowała komisja ds. budżetu. Jeden z jej członków - Jan Steć - na sesji głosował inaczej (był przeciw) niż na komisji (wstrzymał się). Na zakończenie wtorkowego posiedzenia rady miejskiej o powody zmiany stanowiska bardzo grzecznie zapytał go Władysław Pawłowski. Dotychczas radny Steć przy różnych sytuacjach bez problemu uzasadniał swoje stanowiska, zwykle w sposób merytoryczny. Tym razem to proste pytanie kolegi z rady okazało się dla niego zbyt trudne i ani myślał na nie odpowiedzieć. Zamiast tego dwukrotnie zapytał prawnik Bożenę Woźniak, czy jest jakiś przepis w statucie, który by nakazywał mu udzielenie odpowiedzi. Ostatecznie powodów zmiany decyzji nie poznali więc ani obecni na sesji radni i goście, ani mieszkańcy gminy oglądający relację z sesji w internecie.

Tomasz Luto podsumowując decyzję rady powiedział, że innej decyzji się nie spodziewał.

Obecne wynagrodzenie burmistrza Gołdapi wynosi 11.170 złotych brutto miesięcznie i takie pozostanie. Propozycja grupy radnych zakładała, że dostanie on podwyżkę w wysokości 950 złotych brutto miesięcznie.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!