Loading


GOŁDAP. Policjanci z gołdapskiej drogówki, pełniąc służbę na drogach powiatu korzystają już z terminali płatniczych. Dzięki nim za popełnione wykroczenie można zapłacić kartą bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej.

Taka forma płatności to ułatwienie nie tyko dla policjantów, ale także dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla obcokrajowców i osób, które na co dzień nie mieszkają w Polsce. Do tej pory kierowcy, którzy nie mieli stałego zameldowania na terytorium Polski, w razie popełnienia wykroczenia drogowego zobowiązani byli do uiszczenia kary od razu na miejscu. Niestety, nie zawsze posiadali przy sobie gotówkę bądź właściwą sumę. Wówczas funkcjonariusze musieli dowieźć takie osoby do bankomatu, aby umożliwić im płatność. Teraz nie będzie to konieczne.

Za pomocą terminali będzie można od razu opłacić mandat karny używając swojej karty płatniczej. Oczywiście decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie, będzie należała do osoby ukaranej.

Zapłacenie grzywny na miejscu, za pomocą takich terminali pozwali na szybkie zakończenie procedury i zwolni kierowcę z konieczności pamiętania o opłaceniu mandatu.

Możliwość takiej płatności daje Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 r. w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. Gołdapska drogówka otrzymała 2 takie terminale. Policjanci przeszli odpowiednie szkolenie z jego zakresu. (KPP Gołdap)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!