Loading


GOŁDAP. W minioną sobotę  gołdapscy seniorzy gromadnie przybyli do swojej siedziby z koszyczkami wypełnionymi po brzegi najrozmaitszymi smakowitościami, aby delektować się wzajemnie na wspólnej biesiadzie. Okazjami były walentynki, zapusty, a jeszcze do tego Irena i Edward Rydzewscy obchodzili 55-lecie pożycia małżeńskiego, więc raze, chcieli  uczcić swój  jubileusz.

Przewodnicząca gołdapskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i inwalidów Helena Łukaszewicz z pomocnym wsparciem księgowej Marii Piątkowskiej,  jak zawsze stanęła na wysokości zadania i kunsztownie przygotowała całą oprawę, aby wszyscy w tym dniu czuli się wyjątkowo i radośnie. Gwoździem programu była niespodzianka od szefowej w postaci zakupionego telewizora, na który skrzętnie oszczędzano, a brakującą kwotę członkowie solidarnie dołożyli. Swoją cegiełkę do nowego sprzętu w postaci odtwarzacza  dołożył burmistrz Tomasz Luto. Wraz z małżonką  przekazali uroczyście sprzęt do użytku przecinając wstęgę oplatającą urządzenia. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał także starosta  Andrzej Ciołek życząc wszystkim dużo zdrowia i dalszej wspaniałej integracji. W zamian od związkowców włodarze otrzymali słodkości, aby zapustom stało się zadość.

Po tym wstępie goście otrzymali walentynkowe serduszka, a od jubilatów poczęstunek słodkościami i wykwintną nalewką. Chórem odśpiewano tradycyjne 100 lat, była piosenka dedykowana specjalnie jubilatom, była też  przyśpiewka „Gorzko, gorzko...”. Jubilaci byli zobligowani uwieńczyć to wspólnym pocałunkiem.

Do kawy związkowe panie: Cecylia Buczyńska-Buza, Anna Skrocka i Halina Skrzypkowska przygotowały słodkie wypieki, aby wszyscy poczuli, że świętowano też zapusty.

Jak zawsze atmosfera była wspaniała do wspólnej dobrej zabawy. Były wygibasy, wywijasy, kółeczka  integracyjne, a w przerwach na sali rozlegał się wspólny biesiadny śpiew. Muzycznie imprezę oprawiał związkowy didżej Czesław Stawiecki. Zdjęcia na pamiątkę wykonywał Stefan Byro z Suwałk.

Goście rozeszli się do domów odprężeni, zrehabilitowani fizycznie i psychicznie, bo przecież takie integracyjne spotkania to samo zdrowie.

Przewodnicząca Helena Łukaszewicz i księgowa Maria Piątkowska przypominają i zachęcają wszystkich emerytów i rencistów, aby wstępowali w szeregi związku, a nie rdzewieli i siedzieli w czterech ścianach. (CBB)