Loading


GOŁDAP. Gołdapski Uniwersytet Trzeciego Wieku wraz z Biblioteką Publiczną w Gołdapi zaprezentowali w tłusty czwartek przegląd piosenki biesiadnej. Studentki tegoż uniwersytetu przedstawiły kilka znanych i mniej znanych pieśni biesiadnych. Jak same powiedziały o sobie, nie są zespołem wokalnym, tylko grupą śpiewającą w myśl zasady „śpiewać każdy może”.

Studentki GUTW mówiły też kilka słów wstępu na temat każdej wykonywanej pieśni biesiadnej. Są one śpiewane przy różnych okazjach, ale największą zawsze są wesela. Wśród wykonywanych utworów były m.in. takie piosenki jak: „Gdybym miał gitarę’, „Czerwone jabłuszko”, „Szła dzieweczka”, „Hej sokoły”.

Spotkanie było bardzo udane, radosne, swojskie i biesiadne. Na zakończenie były pączki i rogaliki z jabłkiem.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!