Loading


GOŁDAP. Mł. bryg. mgr inż. Wojciech Szczepanik nie jest już pełniącym obowiązki komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Od lutego br. jest on już „stałym” komendantem. Akt powołania na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Gołdapi odebrał 2 lutego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji z rąk podsekretarza stanu Jarosława Zielińskiego i komendanta głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego.

Mł. bryg. Wojciech Szczepanik od 1 grudnia 2017 roku pełnił obowiązki komendanta powiatowego PSP w Gołdapi, wcześniej od 1 kwietnia 2017 r. pełnił funkcję dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. Służbę rozpoczął w 2002 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Toruniu na stanowisku młodszego specjalisty ds. organizacyjnych. W 2004 roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Ełku na stanowiskach dowódcy zastępu, następnie dowódcy sekcji i dowódcy zmiany. Od 2011 roku pełnił funkcję zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej.

 

Mł. bryg. Wojciech Szczepanik jest absolwentem dziennych studiów II stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe z zakresu zapobiegania pożarom i awariom w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz z zakresu ratownictwa chemicznego w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W trakcie wieloletniej służby podnosił swoje kwalifikacje zawodowe kończąc różnego rodzaju kursy i szkolenia, jest ratownikiem medycznym oraz posiada tytuł młodszego ratownika wysokościowego KSRG. Przez wiele lat był dowódcą Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Ełk” oraz członkiem nieistniejącej już Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego „Ełk”.

 

źródło: KP PSP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!