Loading


GOŁDAP. Podczas wtorkowego spotkania w Bibliotece Publicznej w Gołdapi z reporterką Radia Olsztyn Kingą Grabowską zostały poruszone trudne tematy. Spotkanie odbyło się przy okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Pierwszym podjętym tematem był hejt (przejaw nienawiści, złości, agresji) w internecie, który ostatnio jest dość popularnym zjawiskiem. Ofiarami hejterów są najczęściej celebryci, dziennikarze i politycy, zjawisko jest też widoczne w środowiskach szkolnych wśród uczniów. Wiele osób korzystających z różnych portali, stron internetowych czuje się bezkarnie i często dochodzi do aktów nienawiści wyrażanych poprzez obraźliwe treści wypisywane przez osoby, które mają potrzebę oczerniania, obrażania i poniżania innych nie tylko słowem (choć głównie nim), ale i grafiką czy filmem.

Tematami, które pojawiły się podczas spotkania były też alkoholizm, współuzależnienie, dorosłe dzieci alkoholików, dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz FAS (alkoholowy zespół płodowy). Pani Kinga Grabowska poprzez prezentację, filmiki i fragmenty swoich audycji w ciekawy sposób przedstawiła te trudne zagadnienia, które dotykają osób w różnym wieku i z różnych środowisk. Podkreśliła przy tym jak ważna jest nasza reakcja na te zjawiska, byśmy reagowali na nieodpowiednie sytuacje, zachowania dziejące się w naszym otoczeniu, aby móc zapobiec tragediom ludzi, których dotykają.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!