Loading


POWIAT GOŁDAPSKI. W tym tygodniu w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu gołdapscy policjanci spotykają się z uczniami szkół z terenu powiatu gołdapskiego. Podczas spotkań pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” funkcjonariusze omawiają zasady przyzwoitego zachowania w sieci czyli tzw. netykietę. Została ona stworzona przez samych internautów, aby ułatwić wszystkim bezpieczniejsze i przyjemniejsze korzystanie z sieci. Ponadto policjanci zapoznają uczniów z zagrożeniami, jakie płyną z dostępu do internetu. Zwracają też uwagę na szkodliwe treści, jakie można napotkać w sieci oraz niebezpieczne, wirtualne kontakty.

Funkcjonariusze omawiają konsekwencje grożące za zamieszczanie w sieci wizerunku osób bez ich zgody oraz ośmieszania, straszenia, włamania na czyjeś konto czy tez pisania obraźliwych komentarzy na portalach społecznościowych. Podkreślają, aby o wszelkiej niepokojącej korespondencji dzieci natychmiast informowały rodziców bądź opiekunów.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!