Loading


GOŁDAP. Priorytetem działań władz powiatu obecnej kadencji jest utrzymanie funkcjonowania gołdapskiego szpitala. Członkowie zarządu powiatu ze starostą Andrzejem Ciołkiem podkreślają to niemal przy każdej dyskusji na temat finansów powiatowego samorządu. Te niestety są opłakanym stanie. Obecne zasady finansowania takich powiatów jak gołdapski, a także zakres zadań im zlecanych powodują, że na inwestycje czy nawet bieżące funkcjonowanie instytucji samorządowych ciągle brakuje pieniędzy. Włodarze muszą wybierać, w co inwestować, a co niemalże pozostawić na pastwę losu.

Przez ostatnią dobę na naszym facebooku dostępna była ankieta, w której prosiliśmy o odpowiedź na pytanie, co powinno być priorytetem w planach działań władz powiatu gołdapskiego w najbliższych latach: szpital czy drogi? To właśnie zła jakość dróg powiatowych jest najczęściej powodem różnego rodzaju pretensji, kierowanych przez mieszkańców przede wszystkim do starosty.Swój głos w ankiecie oddało 755 osób. 68% (514) opowiedziało się za szpitalem, 32% (241) za drogami. Wynik ten pokazuje, że władze powiatu gołdapskiego obrały dobry kierunek swoich najważniejszych działań i powinien on być kontynuowany w kolejnych latach.

Problem ze złą jakością dróg jednak nie zniknie. Czy mają państwo jakieś pomysły, jak władze powiatu, dysponując bardzo ograniczonymi środkami, mogłyby go spróbować rozwiązać? Zapraszamy do dyskusji na ten temat. Swoją opinię mogą państwo zostawić komentarzu lub pod numerem tel. 87-735-20-44.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!