Loading


GOŁDAP. Rada miejska w Gołdapi potrzebowała dwudniowego posiedzenia, by uchwalić budżet gminy Gołdap na 2018 rok. Sesja zwołana 28 grudnia została przerwana w punkcie dotyczącym budżetu po złożeniu propozycji zmian w uchwale przez klub Gospodarni Razem. Jego członkowie chcieli zmiany kilku inwestycji zaproponowanych do wykonania przez burmistrza. Tomasz Luto stanowczo oponował, jednak na nic to sie zdało, klub ma bowiem większość w radzie.

W związku w tym, że potrzeba było przygotować nową wersję uchwały budżetowej, przewodniczący zarządził przerwę. Najpierw trwała kilkadziesiąt minut. Okazała się za krótka, dlatego też sesja została przerwana do kolejnego dnia.

29 grudnia klub skorygował swój wniosek. Głosowanie nad budżetem przebiegło już ”gładko”, uchwała został przyjęta jednogłośnie.

Dochody budżetu gminy Gołdap mają wynieść w bieżącym roku prawie 108 milionów złotych, z czego majątkowe ponad 22,6 miliona złotych. Wydatki planowane są w wyższej kwocie - ponad 117 milionów złotych, w tym majątkowe prawie 32 miliony złotych. Deficyt budżetu w wysokości 9,3 miliona złotych ma zostać sfinansowany z emisji obligacji (9 milionów złotych) i z wolnych środków z lat poprzednich.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!