Loading


GOŁDAP. Towarzysz to inaczej m.in. kompan, koleżka, kumpel, druh, kolega, znajomy, partner, wspólnik, znajomy*). Słowo z pozoru jak każde inne, jednak to ono było słowem zapalnym, który wywołało ostrą wymianę zdań podczas ostatniej sesji rady miejskiej.

Radny Andrzej Tobolski zabrał głos w punkcie ”wolne wnioski”. Chciał zadać m.in. pytanie skierowane do „towarzysza Ryszarda Wrzoska”. Zwrot ten od razu wzburzył wywołanego radnego oraz przewodniczącego rady. Andrzej Pianka oświadczył, że Andrzej Tobolski nie może zwracać się do innego włodarza określeniem „towarzysz” oraz odebrał mu głos. Uznał zachowanie radnego za niewłaściwe.fragment sesji rady miejskiej

Czy państwa zdaniem słowo "towarzysz” jest słowem znieważającym, którego radny nie ma prawa używać? Czy przewodniczący rady słusznie odebrał głos radnemu Tobolskiemu za jego użycie w stosunku do innego radnego? Zapraszamy mieszkańców do dyskusji na ten temat. Swoją opinię mogą państwo zostawić komentarzu lub pod numerem tel. 87-735-20-44.

*) Słownik synonimów pod redakcją Andrzeja Dobrówki, Ewy Geller i Ryszarda Turczyna, wydawnictwo Świat Książki, Warszawa 1995

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!