Loading


GOŁDAP. W grudniu w Środowiskowym Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi pod hasłem „Zdrowie jest najważniejsze”, odbyło się spotkanie informacyjne na temat higieny oraz chorób zakaźnych, przeprowadzone przez panią Ewę Bolewską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi. Domownicy dowiedzieli się, jak ważna jest higiena i konieczności dbania o czystość osobistą, nabieranie nawyków i rozumienie potrzeby częstego mycia ciała. Dowiedzieliśmy się, że to czystość i higiena jest gwarancją zdrowia.

Następnie odwiedziły nas pielęgniarki środowiskowe z Grupowej Praktyki Pielęgniarek i Położnych „Puls". Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczestników, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Panie pielęgniarki przygotowały pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych. Po krótkiej prezentacji dotyczącej tego co najważniejsze, czyli naszego zdrowia, zmierzyliśmy sobie poziom cukru oraz ciśnienie. Mieliśmy także możliwość dyskusji o różnych problemach zdrowotnych.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie Bolewskiej z Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi oraz pielęgniarkom środowiskowym z Grupowej Praktyki Pielęgniarek i Położnych „Puls" s.c. w Gołdapi za „zdrową lekcję”.

ŚDS „Słoneczny Dom” w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!