Loading
 
 
 
 


GOŁDAP. W grudniu w Środowiskowym Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi pod hasłem „Zdrowie jest najważniejsze”, odbyło się spotkanie informacyjne na temat higieny oraz chorób zakaźnych, przeprowadzone przez panią Ewę Bolewską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi. Domownicy dowiedzieli się, jak ważna jest higiena i konieczności dbania o czystość osobistą, nabieranie nawyków i rozumienie potrzeby częstego mycia ciała. Dowiedzieliśmy się, że to czystość i higiena jest gwarancją zdrowia.

Następnie odwiedziły nas pielęgniarki środowiskowe z Grupowej Praktyki Pielęgniarek i Położnych „Puls". Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczestników, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Panie pielęgniarki przygotowały pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych. Po krótkiej prezentacji dotyczącej tego co najważniejsze, czyli naszego zdrowia, zmierzyliśmy sobie poziom cukru oraz ciśnienie. Mieliśmy także możliwość dyskusji o różnych problemach zdrowotnych.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie Bolewskiej z Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi oraz pielęgniarkom środowiskowym z Grupowej Praktyki Pielęgniarek i Położnych „Puls" s.c. w Gołdapi za „zdrową lekcję”.

ŚDS „Słoneczny Dom” w Gołdapi