Loading


GOŁDAP. 19 grudnia w sali widowiskowej Domu Kultury odbył się „żołnierski koncert wigilijny”. W obecności wielu widzów i zaproszonych gości młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi i z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku, zrzeszona w związku strzeleckim „Strzelec”, zaprezentowała niezwykle piękny i wzruszający koncert kolęd. Przedstawiono scenki rodzajowe obrazujące noc wigilijną widzianą oczami typowej polskiej rodziny na przestrzeni lat. Pokazano jak świętowali żołnierze okresu okupacji, więzieni w czasie powojennym w katowniach UB oraz w czasie misji pokojowych w dalekim Afganistanie. Przeplatane były pięknie wykonywanymi polskimi kolędami. Występ zakończył się wspólnym śpiewaniem kolęd i dzieleniem się opłatkiem. Życzenia mieszkańcom Gołdapi złożyli burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, dowódca 15 pułku przeciwlotniczego Sławomir Kojło oraz ks. Andrzej Jaśko.

Koncert przygotowali i aktywnie w nim uczestniczyli: Grzegorz Łapiński, Eliza Mrzilek-Święcka, Piotr Bartoszuk, Krzysztof Pruszyński, Andrzej Zawadzki, Robert Magielnicki, Alicja Onisk, strzelcy z jednostek w Gołdapi iw Olecku oraz pracownicy Domu Kultury w Gołdapi. Nie udałby się on bez wsparcia dowódcy oraz burmistrza Gołdapi.

Wielu z nas zadaje sobie pytania. Dlaczego są święta Bożego Narodzenia, dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie, dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa; dlatego, żeby podawać sobie ręce; dlatego żeby się uśmiechać do siebie; dlatego, żeby sobie przebaczać.

Grzegorz Łapiński

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!