Loading
 
 
 
 


GOŁDAP. 19 grudnia w sali widowiskowej Domu Kultury odbył się „żołnierski koncert wigilijny”. W obecności wielu widzów i zaproszonych gości młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi i z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku, zrzeszona w związku strzeleckim „Strzelec”, zaprezentowała niezwykle piękny i wzruszający koncert kolęd. Przedstawiono scenki rodzajowe obrazujące noc wigilijną widzianą oczami typowej polskiej rodziny na przestrzeni lat. Pokazano jak świętowali żołnierze okresu okupacji, więzieni w czasie powojennym w katowniach UB oraz w czasie misji pokojowych w dalekim Afganistanie. Przeplatane były pięknie wykonywanymi polskimi kolędami. Występ zakończył się wspólnym śpiewaniem kolęd i dzieleniem się opłatkiem. Życzenia mieszkańcom Gołdapi złożyli burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, dowódca 15 pułku przeciwlotniczego Sławomir Kojło oraz ks. Andrzej Jaśko.

Koncert przygotowali i aktywnie w nim uczestniczyli: Grzegorz Łapiński, Eliza Mrzilek-Święcka, Piotr Bartoszuk, Krzysztof Pruszyński, Andrzej Zawadzki, Robert Magielnicki, Alicja Onisk, strzelcy z jednostek w Gołdapi iw Olecku oraz pracownicy Domu Kultury w Gołdapi. Nie udałby się on bez wsparcia dowódcy oraz burmistrza Gołdapi.

Wielu z nas zadaje sobie pytania. Dlaczego są święta Bożego Narodzenia, dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie, dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa; dlatego, żeby podawać sobie ręce; dlatego żeby się uśmiechać do siebie; dlatego, żeby sobie przebaczać.

Grzegorz Łapiński