Loading


GOŁDAP. W ubiegłym tygodniu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gołdapi odbył się finał II Konkursu Wiedzy o Rynku Pracy. Wzięło w nim udział 10 uczestników, po 5 z LO i ZSZ, wyłonionych wcześniej w tych szkołach w drodze eliminacji.

Formuła konkursu oparta została na telewizyjnym turnieju „Jeden z dziesięciu”. Najpierw na pytania prowadzącej turniej odpowiadali więc wszyscy uczestnicy, a po dwóch rundach mogli sami wskazywać, kto będzie odpowiadał na kolejne pytania. Do trzeciej rundy awansowały trzy osoby.

Finał, w przeciwieństwie do wcześniejszych rund, przebiegł błyskawicznie. Turniej wygrał Adam Ołów, drugie miejsce zajął Dawid Ciołek, trzecie Agnieszka Gutowska. Wszyscy troje są uczniami gołdapskiego LO. Zwycięzca otrzymał w nagrodę komputer, laureaci drugiego i trzeciego miejsca telefony komórkowe. Ze wglądu na znaczną wartość nagród, uczestnicy po odbiorze musieli jeszcze opłacić należny budżetowi państwa podatek od ich wartości.

Organizatorami turnieju byli: PUP w Gołdapi, ZSZ w Gołdapi i LO w Gołdapi.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!