Loading
 
 
 
 


POWIAT GOŁDAPSKI. Trwa zima, mrozy dotarły również do naszego regionu. Drogi i chodniki pokryły się śniegiem i są oblodzone. Przy takiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg. Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami - im gorsze warunki tym większy odstęp. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić wykonując manewry wyprzedzania, wymijania czy też skrętów. Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych.

Apelujemy także do pieszych o rozwagę, aby nie przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, nie przebiegali przez nią i nie wchodzili na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżające pojazdy. Droga hamowania samochodu wynosi na suchej nawierzchni kilka metrów, ale przy śliskiej dystans ten znacznie się wydłuża.

Pamiętajmy, że dodatkowym zwiększeniem naszego bezpieczeństwa będzie wyposażenie siebie i swoich dzieci w elementy odblaskowe.

KPP w Gołdapi