Loading
 
 
 
 


OLSZTYN/GOŁDAP. Podczas wczorajszego posiedzenia zarząd województwa wybrał do dofinansowania 31 projektów. Kwota przyznanych dotacji to 67 mln zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Wśród nich jest kolejne 5 projektów dotyczących poddziałania 4.3.1: Efektywność energetyczna w budynkach publicznych, tym projekt powiatu gołdapskiego „Termomodernizacja budynków ochrony zdrowia i oświaty powiatu gołdapskiego“ o wartości 9.652.12,59zł. Na jego realizację powiat otrzyma wsparcie w wysokości 7.591.491,92zł. W ramach realizacji projektu zmodernizowany i ocieplony ma zostać m.in. budynek gołdapskiego szpitala.

Realizacja tego projektu miała być największym sukcesem obecnej kadencji powiatowego samorządu. Wszystko stanęło jednak pod znakiem zapytania, gdy w końcu września br. opublikowana został lista projektów wybranych do dofinansowania. Gołdapski się na niej nie znalazł. W kierunku zarządu powiatu padło wówczas wiele ostrych słów. Starosta Andrzej Ciołek prosił jednak wszystkich o cierpliwość i zapowiedział, że to jeszcze nie koniec i powiat złoży protest w tej sprawie. Z obliczeń poczynionych przez jego urzędników wynikało bowiem, że projekt powinien otrzymać kilka punktów więcej niż otrzymał. Protest ten został uwzględniony.