Loading


OLSZTYN/GOŁDAP. Podczas wczorajszego posiedzenia zarząd województwa wybrał do dofinansowania 31 projektów. Kwota przyznanych dotacji to 67 mln zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Wśród nich jest kolejne 5 projektów dotyczących poddziałania 4.3.1: Efektywność energetyczna w budynkach publicznych, tym projekt powiatu gołdapskiego „Termomodernizacja budynków ochrony zdrowia i oświaty powiatu gołdapskiego“ o wartości 9.652.12,59zł. Na jego realizację powiat otrzyma wsparcie w wysokości 7.591.491,92zł. W ramach realizacji projektu zmodernizowany i ocieplony ma zostać m.in. budynek gołdapskiego szpitala.

Realizacja tego projektu miała być największym sukcesem obecnej kadencji powiatowego samorządu. Wszystko stanęło jednak pod znakiem zapytania, gdy w końcu września br. opublikowana został lista projektów wybranych do dofinansowania. Gołdapski się na niej nie znalazł. W kierunku zarządu powiatu padło wówczas wiele ostrych słów. Starosta Andrzej Ciołek prosił jednak wszystkich o cierpliwość i zapowiedział, że to jeszcze nie koniec i powiat złoży protest w tej sprawie. Z obliczeń poczynionych przez jego urzędników wynikało bowiem, że projekt powinien otrzymać kilka punktów więcej niż otrzymał. Protest ten został uwzględniony.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!