GOŁDAP. Około trzystu podmiotów wykonawczych z Polski i zagranicy brało udział w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku w dniach 8-10 grudnia. Najwięcej nagród zdobyli uczestnicy pracowni wokalnej Domu Kultury w Gołdapi, prowadzonej przez Roberta Magielnickiego.
- Jestem ze wszystkich bardzo dumny i szczęśliwy, bo poziom był niezwykle wysoki. Każdy dał z siebie 100 procent - mówi Magielnicki.
Jury, w którym zasiadali przedstawiciele mediów oraz osoby związane z branżą muzyczną, oceniając barwę głosy, intonację, dykcję, interpretację, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny, postanowiło przyznać II miejsce Magdzie Dominiuk i Idze Włodarczyk w kategorii duety 12-16 lat. Jakub Pawłowski może poszczycić się III miejscem w kategorii solista 14-16 lat.
- Zajęcie przeze mnie trzeciego miejsca przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Tym bardziej, że był to pierwszy festiwal o tak wysokiej randze - mówi Jakub.
Wyróżnienie zdobyła Aniela Leśniak w kategorii solista 8-10 lat i Iga Włodarczyk w kategorii solista 11-13 lat. Natomiast zespół Gołdapskie Zdrójki zdobył I miejsce w kategorii zespoły wokalne powyżej 16 roku życia i zdobył nominację do wzięcia udziału w międzynarodowych festiwalach w Bułgarii i we Włoszech. W Białymstoku zespół prezentował się w składzie: Iga Włodarczyk, Magdalena Dominiuk, Oliwia Magielnicka, Aleksandra Sieczkowska , Jakub Pawłowski, Kaja Rozmysłowska, Katarzyna Wasilewska, Weronika Pietruszewska, Aniela Leśniak, Marta Kurlanda, Kacper Buczyński, Olga Hołub, Tomasz Sala, Ryszard Dudko, Robert Magielnicki.
Ogromne gratulacje!
Dom Kultury w Gołdapi







2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Aves" od 20 lat działa przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.
Pogoda była dziś wyjątkowo niesprzyjająca, lecz mimo to noworoczny pokaz sztucznych ogni odbył się w Gołdapi zgodnie planem.
Noworoczny pokaz fajerwerków odbędzie się jutro na targowisku miejskim w Gołdapi.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 11 stycznia.
W sobotni wieczór 20 grudnia, w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się X Świąteczny Koncert Finałowy, zorganizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
Gołdapscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla seniorów, dostosowane do możliwości psychofizycznych osób starszych.
"Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" - pod tym tytułem 4 stycznia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert kolęd.
Nie chcesz samotnie spędzać wigilijnego wieczoru? Spędź go razem z innymi korzystając z propozycji Teen Challenge Polska oddziału w Gołdapi.
Już jutro w centrum Gołdapi odbędzie się 15 Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza rozpocznie się w południe, a ma potrwać 4,5 godziny.
17 grudnia delegacja samorządowców z Gołdapi przekazała na ręce szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jana Grabca petycję do premiera Donalda Tuska w sprawie reaktywacji linii kolejowej nr 41 na odcinku Gołdap-Olecko.
18 grudnia w filii bibliotecznej w Grabowie odbył się świąteczny warsztat pt. "Papierowe święta - od historii do rękodzieła".
VII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Gołdapi, odbył się dziś w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi.
W sobotnie popołudnie w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbędzie się Świąteczny Koncert Finałowy, organizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
W Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyły się rodzinny warsztat o literackim i twórczym charakterze, który wypełnił bibliotekę radością i świąteczną atmosferą.