Loading


GOŁDAP. W minioną sobotę gołdapscy seniorzy spotkali się w swojej siedzibie, aby uczcić tegoroczne andrzejki. Jak zawsze cała sala była wypełniona po brzegi. Wszyscy garnęli się do swojego grona z koszyczkami pełnymi smakołyków, aby wzajemnie delektować się i wymieniać kulinarnymi rozmaitościami. Szefowa Helena Łukaszewicz z księgową Marią Piątkowską jak zawsze zadbała o wspaniałą atmosferę, salę pięknie udekorował Jan Piątkowski, a o rytmy taneczne zadbał Czesław Stawiecki. Co prawda w zebranym dużym gronie nie znalazł się żaden Andrzej, ale i tak gościnności stało się zadość, ponieważ w pobliskich terminach obchodziło swoje imieniny dwoje członków: Stanisław i Cecylia. Były życzenia i owacje, tradycyjne 100 lat, a wszyscy goście zostali poczęstowani słodkościami i nalewkami własnego wyrobu, żartobliwie zwanymi „szczepionkami przeciw grypie”. Każdy jak mógł garnął się do wspólnej zabawy... Nie trzeba wyszukanych leków, żeby czuć się zdrowym w tak miłym gronie. Były żarty różnej maści, mnóstwo zdrowego śmiechu, tańce wywijańce itd. Każdy jak mógł starał się naładować akumulatory, ponieważ na następne spotkanie trzeba czekać do nowego roku.

Przewodnicząca Helena Łukaszewicz i księgowa Maria Piątkowska zapraszają wszystkich gołdapskich emerytów, rencistów i inwalidów do zapisywania się do tutejszego związku, który ma swoją siedzibę Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym, aby nie siedzieć w czterech ścianach i nie izolować się od ludzi. Przecież takie spotkania to samo zdrowie, jak widać na załączonych zdjęciach. (CBB)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!