Loading


GOŁDAP. Wczoraj podczas VI Forum Jednostek Pomocy Społecznej poznaliśmy laureatów dwóch konkursów przeprowadzonych w ramach projektu „Razem pod parasolem prawa”. Pierwszy pn. „Bliżej siebie” dotyczył wykonania najciekawszej skrzynki zaufania, do której uczniowie mieli wrzucać anonimowe wiadomości o tym, co niepokojącego dzieje się w szkole, o problemach, jakie są dla nich ważne lub trudne. Wszystkie skrzynki były bardzo interesujące, wykonane różnymi metodami, stąd też komisja konkursowa stanęła przed trudnym wyborem. W rezultacie przyznała ex aequo 3 pierwsze miejsca:
  1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Pogorzeli, Szkoła Podstawowa w Boćwince, Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotnicze Hufce Pracy w Gołdapi
  2 miejsce – Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi
  3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. T. Kościuszki w Gołdapi
  wyróżnienia: Szkoła Podstawowa w Galwieciach, Szkoła Podstawowa w Jabłońskich, Szkoła Podstawowa nr 1 Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi

Drugi konkurs pn. „Mało lat mam a na bezpieczeństwie się znam” polegał na nagraniu spotu na temat bezpieczeństwa i przeciwdziałania przemocy w szkole. Również tu komisja nie miała łatwego wyboru. Po burzliwych dyskusjach przyznała: 1 miejsce Liceum Ogólnokształcącemu im. Jana Pawła II w Gołdapi, 2 miejsce Zespołowi Szkół Zawodowych w Gołdapi, 3 miejsce Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi.

Starosta gołdapski Andrzej Ciołek i członkini komisji konkursowej Dorota Łasica zarówno zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom wręczyli cenne nagrody. Gratulujemy wszystkim szkołom ciekawych pomysłów!

Ewelina Kuczyńska
Starostwo Powiatowe w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!