Loading


GOŁDAP. Konferencja ph. „Zatrudniam legalnie”, zorganizowana w ramach obchodów Europejskich Dni Pracodawcy, odbyła się wczoraj w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gołdapi. Poruszane tematy dotyczyły przede wszystkim zasad zatrudniania cudzoziemców na terenie Polski, zarówno obecnych jak i tych, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2018 roku, a także kontroli ich pobytu i zatrudnienia. Omawiali to przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Placówki Straży Granicznej w Gołdapi, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie i Państwowej Inspekcji Pracy w Ełku. Dodatkowo dyrektor PUP w Gołdapi przedstawił aktualną sytuację na lokalnym rynku pracy, porównując ją jednocześnie do lat poprzednich.

Podczas rozpoczęcia konferencji starosta Andrzej Ciołek wręczył Irenie Rawinis Medal za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego. Pani Irena była długoletnią pracownicą Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi, od wczoraj jest już na emeryturze.

Organizatorem konferencji był Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!